Projekt wnętrz Ady i Stefana został opublikowany na łamach #36 wydania magazynu Label Magazine (duma!) i w albumie HOMEBOOK Design Vol. 6. Doceniony również przez portal Elle Decoration Polska oraz White MAD.
Mieszkanie w samym sercu stolicy to próba połączenia artystycznej duszy Ady, pasjonatki cukiernictwa i miłośniczki dobrego wzornictwa i Jej partnera Stefana – programisty z krwi i kości. Widać tu kontrastowe podejście do przestrzeni, łączące nowoczesne, techniczne formy z dekorem, fakturą i różnorodnością w materiałach. Ciepły, jasny beż oraz ciemna, chłodna zieleń jednoznacznie wydzielają poszczególne strefy. Choć mieszkanie znajduje się w budynku z lat 50, celowo i z przymrużeniem oka wprowadzono kamieniczne dekory. Zdobienia pojawiły się również w górnej zabudowie szafek kuchennych – w kontraście do prostej, gładkiej i matowej części dolnej. Posadzka do złudzenia przypomina lastryko, które świetnie współgra z zastanym parkietem. Całości dopełniają grafiki Ady i meble w stylu mid century modern.
Projekt sypialni powstawał „przy okazji”, mimo to udało się stworzyć wręcz malarską kompozycję. Całość to układ kolorowych bloków na czarno-białym tle. Czarny pas przy podłodze okala wnętrze – biegnie po ścianie, zabudowie szafy i stolarce drzwiowej, a odważne, nasycone kolorem elementy przełamują jego surowość.

Projekt: Małgorzata Seta • silke
Zdjęcia: Hanna Połczyńska • kroniki

Data: Maj 2019

Rola: Designer / Architekt

Klient: Inwestor Prywatny

Wyświetleń: 2714

Czego potrzebujesz?