Mieszkanie do wynajęcia #2 – PRZEDPOKÓJ

Moje nastawienie do bambusa stabilne. To, że dzięki dużej odporności na wilgoć i pleśnienie sprawdzi się w łazience, wiedziałam. To, że jest bardzo ekologiczny też. To w końcu roślinne Bugatti Chiron w kategorii przyrostu – do 100 cm na dobę, plus pełna dojrzałość po około 6 latach, plus pochłanianie takiej ilości CO2, co żadne inne drzewo! I nie wymaga nawozów sztucznych. Moja wewnętrzna Krystyna Czubówna tańczy właśnie macarenę. Istnieje cień szansy, że z bambusem polubimy się na dobre.

No i wyszła ze mnie Małgorzata z pierwszej ławki i doczytałam, że w Azji, od stuleci, bambus utożsamiany jest z wytrwałością i siłą charakteru. W feng shui natomiast oznacza pozytywną energię, witalność i zdrowie. I by się nawet zgadzało – z siłą wodospadu, wytrwałością samuraja, pozytywną energią Piotra Żyły i witalnością Tiny Turner szukałam ładnej (poza funkcjonalną i eko) strony tego niezwykłego drewna. I znalazłam. Moje zdrowie!

Okazało się, że istnieją tanie, gotowe meble z wykorzystaniem bambusa, które są ładne. Po prostu. Oscar dla IKEA. Nobel dla Jysk!

Nasz przedpokój jest kontynuacją łazienki, którą pokazywałam o tu. Czyli dalej bardzo ekonomicznie, bez rozwiązań typu „na zamówienie” i „pod wymiar”, za to lekko i bambusowo. Moodboard zamiast wizualizacji, bo przecież czas to pieniądz! 😉

1. Minimalistyczny zegar. Stróż punktualności. Plusowania u szefa i chłopaka (albo dziewczyny), z którym umówiłaś się na randkę. Ale to przecież mało istotne, bo najważniejsze jest to, że wyjątkowo zgrał się z kolorem tapety.
Cena: 39,99 zł.
2. Lampa sufitowa z tej samej serii, co lampy w łazience. FLEX white III.
Cena: 232,47 zł.
3. No i mamy pierwszy bambus w wersji simple & beauty. Wieszak VANDSTED z Jysk.
Cena: 199 zł.
4. Zielona tapeta w kratkę, która do najtańszych akurat nie należała, ale jak mawiają mądrzy tego świata – nie przesadzajmy. Ha ha.
Cena: 259 zł za rolkę (i 1 sztuka nam wystarczyła).
5. Bambusowa półka ścienna SVALNÄS z IKEA. Jak zapewnia producent – „pomoże efektywnie wykorzystać przestrzeń na ścianie – zmieścisz na niej dużo rzeczy, nie zajmując zbyt dużo przestrzeni”. Jak zapewnia silke – będzie ładnie i zostanie Ci na klopsiki oraz szwedzki torcik Daim w restauracji producenta.
Cena: 80 zł.
6. A to jest, proszę państwa, wieszak INGERSBY z Jysk, który jest moim absolutnym ulubieńcem w klasie. Stawiam mu 5 z uśmiechem, nawet jeśli się nie nauczył i kurtki będą z niego spadać.
Cena: 129 zł.
7. Tak wiem, to jest stojak na doniczkę. Ale równie dobrze może służyć do odkładania torby, czy – jak w naszym przypadku – odciągnięcia uwagi od najbrzydszej szafki teletechnicznej świata.
Cena: 179 zł.
8. Bardzo rozsądna (bo ciągle na promo) siostra wieszaka spod trójki. Ławka VANDSTED.
Cena: 125 zł.
9. Posadzka taka sama, co w łazience – z płytek podłogowych 20×20 cm, VIVES MONOCOLOR, Alaska i Negro.
Cena: 50 zł/m2 (2 gatunek).
10. i 11. Jeśli w Twoim przedpokoju już nic się nie zmieści, z pomocą rusza Jysk ze swoimi minimalistycznymi półkami na buty. A jeśli nie dysponujesz nawet 70 cm szerokości (tyle mają półki ODENSE), to chyba dogniesz sobie kawałek blachy, co? Prostszego DIY nie ma.
Cena: 35 zł/szt.

No i gdyby Inwestor pojechał na zakupy sam, to w kwestii przedpokoju by było na tyle. Jeśli jednak coś pójdzie nie tak i pojedzie z kobietą, to kupi jeszcze kilka absolutnie niezbędnych dodatków.

1. Wazon albo świecznik. Albo to i to. / Cena: 24,99 zł.
2. Alternatywa dla półki wiszącej – bambusowe lustro z serii RÅGRUND. / Cena: 99,99 zł.
3. Jeśli jakakolwiek żywa roślina w wynajmowanym mieszkaniu ma szansę przetrwać, to jest to sukulent. Jak nie, fajna doniczka zostanie. Na klucze, czy coś. Trzymam jednak kciuki za roślinę. / Cena: 12,99 zł.
4. Szary wazon. / Cena: 39,99 zł.
5. Patrz pkt. 4 w moodboardzie.
6. Patrz pkt. 3 powyżej.
7. Kosz Grid / Cena: 239 zł.
8. Te kolory w tej aranżacji robią dużo dobrego. A dobrego nigdy za wiele. / Cena: 19,99 zł za 2 szt. dobra.
9. Większy wazon albo wyższy świecznik. Albo to i to. / Cena: 29,99 zł.
10. To nic, że to tylko wisząca doniczka. Nazywa się tak ładnie. I ma bambusowy drążek. BITTERGURKA / Cena: 39,99 zł.
11. Patrz pkt. 8.
12. Patrz pkt. 9 w moodboardzie.
13. Jeśli nie szary, to beżowy. Wazon. / Cena: 49,99 zł.

Wynajmowałabym.
I niech mi bambus wyrośnie, jeśli Wynajmujący nie polubi tego mieszkania!

Traf w kółeczko i odwiedź mnie na Facebooku >